Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chirurgie ligament pelvis
20-01-2023, 11:55 AM
Chirurgie ligament pelvis
Bună ziua, am o ruptură a unui mușchi de susținere zonă osul pelvin partea stingă, cum se mai poate interveni chirurgical în zona?
Am fost operat la parascopic cu montare plasă zona abdominal pelvina stângă, plasă montată pe jumătate de abdomen pelvin, susținerea muchiului pe os lipit doar cu soluție organică, in urma unui efort sa desprins sustinera mușchi de pe structura de rezistență. Osul pelvin
Dureri în prezent: zona os pelvin
abdomen partea stângă
enghinal partea stinga
coapsă
coastele toracic partea stinga
coloana vertebrala stinga
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
21-01-2023, 12:04 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 21-01-2023 11:08 PM de SoulHealer.)
RE: Chirurgie ligament pelvis
Problema trebuie sa o discuti cu un medic chirurg. Va trebui sa faci un RMN pelvin, pentru a vedea ce s-a intamplat. Chirurgul va decide cum trebuie intervenit. In cazuri de acest tip si mai ales in herniile inghinale avansate, interventia chirugicala se face clasic, pentru a fixa mai bine plasa pe peretele abdominal si mai ales pentru a o sutura mai bine. Probabil ca o adoua interventie nu se va mai face laparoscopic, pentru a evita riscurile unei recidive.
22-01-2023, 03:09 PM
RE: Chirurgie ligament pelvis
Mulțumesc, am RMN pelvin abdomen și RMN coloana lombara.
Nu se uită nici un Dr. pe ele.
Am avut ultimul a 7 a consultație în zonă pe data de 09.01.2023, la cabinet chirurgie spitalul Sf Pantelimon Focșani Dr. Ciocan șef secție chirurgie generală în spital
Rezultatul primit: să-mi caut la particular pe cineva, că el operează doar normal?
Nu am primit răspunsul așteptat
Am explicat sintomele din postarea anterioara și se observă ca nu au cunoștințe în domeniul chirurgie?
Unde pot ajunge și o îndrumare sa stau de vorbă cu un Dr. în cunoștință chirurgiei musculare ( părți moi )?
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)