Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce mă sfătuiți să fac ?
21-04-2017, 02:54 PM
Ce mă sfătuiți să fac ?
Buna ziua! Sunt băiat, am 18 ani, nu mi am început viața sexuală.
Am o problemă legată de penisul meu. Îl pot decalota când e in stare flasca și de asemenea și când e intre o stare semi-erectă. Problema intervine când penisul e in stare erectă. Decalotarea se produce cam până la jumătatea glandului, după care nu neapărat că simt o durere ci pur și simplu inelul prepurtial e prea strâmt pentru a putea continua decalotarea. Practic, cred că este vorba despre o fimoză relativă, de grad mic.
Sincer, credeam că decalotarea se poate face in stare erectă doar după ce îmi încep viața sexuală, aparent "am trăit în minciună".
Întrebarea mea este: Ce as putea face pentru a-mi lărgi prepuțul astfel încât să fac decalotarea posibilă?
M-am informat despre diferite modalități, dar sunt interesat daca îmi pot rezolva problema fara intervenție chirurgicală..Sunt cremele cu steroizi in combinație cu exerciții de stretching o metoda bună ?
Va mulțumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
21-04-2017, 03:47 PM
RE: Ce mă sfătuiți să fac ?
Mergi la urolog. E singura solutie corecta. Interventia este simpla, cu anestezie locala.
21-04-2017, 04:45 PM
Legat de cremele cu steroizi? Nimic ?
21-04-2017, 05:45 PM
Uita de ele! happy
21-04-2017, 06:33 PM
Deci, excluzând intervenția chirurgicală nu exista modalitate de a trata această problemă. Am înțeles, asta e.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)