Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 3 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce este fibrilatia atriala
05-03-2017, 05:33 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-03-2017 05:35 PM de Electron.)
RE: Ce este fibrilatia atriala
(03-03-2017 07:47 PM)ursamajor a scris:  ... Riscul foarte mare e când ieși din FiA ...
Multam fain!! Sa stii ca asa m-am gandit si eu. Mai am banuieli, sau dubii, cum s-or zice, de eficacitatea pastilelor astea fantoma de 10 lei bucata, cum e si cazul la Xarelto, fata de banala Aspirina, sau Aspenter cum e acum. Aspirina aia o foloseau si bunicii cand ii durea capul ... happy probabil tot din cauza sangelui mai gros care nu putea alimenta cu oxigen suficient mansarda, iar dupa un bumb de Aspirina lucrurile reveneau la normal. Mai rau e pentru aia care nu simt nici durerea de cap, ii doare-n basca, cum se zice, de lumea asta ... happy

Ieri am curatit pomii in livada, aer de primavara, soare si natura-n sarbatoare .. m-am cam obosit putin ca am tras tare sa-i termin, ca nu mai stiu cand prind o gaura in timp, iar aseara am simtit ca nu-i convine inimioarei, a dat de cateva ori din coada ... happy dar i-a trecut. Azi am scos-o la o plimbare pe munte, sa nu zica ca nu o bag in seama. Mai rau e cu slabitul, in loc sa merg in jos ma duc tot in sus ... Nu e bine, chestore, nu e bine!! happy

Hai noroc!! Si sanatate, ca-i mai buna decat toate ....
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
18-09-2017, 02:57 PM
Întrebare. Tatăl meu, în vârstă de 84 de ani are fibrilatie. Sufera de prostată si ar trebui operat. Poate fi opera daca are fibrilație? Mulțumesc!
18-09-2017, 04:50 PM
Daca ia anticoagulant nu poate fi operat. Tratamentul trebuie intrerupt cu cateva zile inainte. Oricum, aceste aspecte se discuta cu chirurgul urolog.
 Mulţumiri acordate de: liviussc
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)