Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce diagnostic ar putea fi asociat simptomelor mele?
09-03-2019, 07:32 PM
Ce diagnostic ar putea fi asociat simptomelor mele?
Am fost diagnosticata in Romania cu tiroida autoimuna,boala Hashimoto.

Locuiesc in UK din 2015, unde nu se face ecografia tiroidei, nu se fac suficiente analize, drept pentru care mi s-a spus ba ca am boala Graves, iar mai nou am fost scoasa din evidente, precum ca nu am absolut nimic.

De cateva zile, tensiunea mea creste si scade foarte des, 72/56 , iar intr-o ora am ajuns la 100/70, sau 120/70, apoi scade iar si tot ciclul se repeta impreuna cu migrene, cu ameteala, vertij, dureri de stomac, intepaturi in zona inimii, oboseala cronica, senzatie de gura uscata (beau apa foarte multa si merg des la toaleta) . Am luat in greutate si am pofta de mancare. Am si unele pete pe corp (medicul de familie de aici suspecteaza boala Adisson, insa eu nu am slabit si am pofta de mancare) .

Ma simt rau (abia ma tin pe picioare) si nu am niciun fel de tratament, deoarece din perspectiva acestor medici, sunt foarte bine, iar eu ma simt din ce in ce mai rau.

Multumesc
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-03-2019, 09:37 PM
RE: Ce diagnostic ar putea fi asociat simptomelor mele?
Ai niste analize pe care sa ni le arati si noua?
O solutie ar fi sa schimbi medicul de familie si/sau sa mergi la un endocrinolog privat.
Mai poti intreba aici https://healthunlocked.com/thyroiduk dar trebuie sa dai mai multe detalii...

Nu sunt medic, doar iubita lui Hashimoto...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)