Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Candida
12-07-2018, 08:23 PM
Candida
Buna ziua. Am fost la un consult ginecologic in ultima luna si doamna doctor si mi-a pus diagnosticul de colpita. mi-a dat un tratament cu ovule Macmiror Complex, 6 zile, dupa care m-am prezentat la alt control dupa cateva saptamani. In urma ultimului consult, mi-a dat din nou un tratament cu Izoconazol, 1 ovul si Mastrelle Symbio, 10 capsule. Am observat insa ca inca si acum mai am uneori mancarimi usoare si labia mica stanga este putin inflamata. Credeti ca ar trebui sa mai merg la un consult? Ce alte tratamente naturiste imi recomandati pentru candida?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
12-07-2018, 11:32 PM
RE: Candida
In primul rand abstinenta sexuala pana iti trece, chiloti comozi din bumbac, absorbante naturale si doar la menstruatie, multa apa, iaurt, usturoi si doar carbohidrati cu eliberare lenta. Daca nu-ti trece intr-o sapramana mergi din nou la medic.

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto...
13-07-2018, 01:00 AM
RE: Candida
(12-07-2018 11:32 PM)ElenaM a scris:  In primul rand abstinenta sexuala pana iti trece, chiloti comozi din bumbac, absorbante naturale si doar la menstruatie, multa apa, iaurt, usturoi si doar carbohidrati cu eliberare lenta. Daca nu-ti trece intr-o sapramana mergi din nou la medic.

Am inteles. Multumesc frumos. Am efectuat si testul PAP si mi-a iesit tip 1. Insa diagnosticul tot era de colpita. S-ar putea sa fie ceva grav?
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)