Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Candida
29-07-2013, 12:10 AM
Music Candida
Buna ziua.
Am fost la un control ginecologic acum 2 saptamani. Mi s'a spus ca am candida si am primit un tratament cu omicral, indometacin, econazol rominko si softigyn. As dori sa stiu daca aceste pastile afecteaza in vreun fel alte organe ( ficat etc.). As vrea sa stiu pentru ca si atunci cand am facut tratament cu antibiotice doctorul nu mi'a dat nicio pastia contra candidei.
Multumesc
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
29-07-2013, 08:52 AM
RE: Candida
Primul medicament este contraindicat in afectiuni hepatice, dar tratamentul cu el este de scurta durata, banuiesc. Toate medicamentele au efecte adverse sau pot provoca alergii la substantele active din componenta. Daca citim prospectele nu ne mai arde sa urmam niciun tratament! happy Tratamentul prescris este, cred, foarte bun. Este posibil sa fi facut candidoza vaginala ca urmare a unui tratament anterior cu antibiotice neinsotite de probiotice .
Sanatate.
29-07-2013, 08:59 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 29-07-2013 12:32 PM de Purple.)
RE: Candida
La primul medicament am luat 10 zile in fiecare zi si trebuie sa fac pauza o luna iar dupa sa iau timp de 5 luni cate o capsula in prima zi de menstruatie.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)