Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cancer testicular
27-07-2019, 11:07 PM
Cancer testicular
Buna ziua. De curând am fost diagnosticat cu cancer testicular (am 27 ani).
Problema este mai complicata, un testicul este necoborat in scrot, iar de acolo s-a format o tumoara canceroasa , cu metastază, din ce văd in raport este un chist la cap de 7mm compatibil cu o metastaza .
Momentan sunt in UK am început sa fac chimioterapie, din spusele domnului doctor de aici vor mai fi inca 7 serii a cate 3 zile.
Va rog daca este un medic binevoitor sau cineva care ma poate ajuta chiar și cu cel mai mic detaliu ar fi foarte folositor pentru mine. Va pot trimite rapoarte și mai multe informații daca cineva dorește sa am ajute cu sfaturi. Va multumesc mult
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
28-07-2019, 09:30 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 28-07-2019 09:30 AM de SoulHealer.)
RE: Cancer testicular
Ne pare rau ca treci printr-o astfel de cumpana! Din pacate, nu avem medici care sa te poata ajuta in sensul dorit de tine. Urmeaza tratamentul recomandat si adopta un regim alimentar din care sa excluzi cu desavarsire zaharul si carbohidratii cu asimilare rapida. Consuma multe fructe de padure, legume, peste slab. Cum s-a descoperit acel chist? Ai facut un RMN, general?
28-07-2019, 12:11 PM
RE: Cancer testicular
In 24 de ore m-au scanat complet. La CT au descoperit problema in sine, iar după un RMN au văzut și problema a doua.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)