Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buna ziua
20-12-2012, 10:51 AM
Buna ziua
Buna ziua,ma scuzati ca va deranjez,as dori si eu sa stiu daca pot lua Forcapil daca am helicobacter pilory.Va multumesc frumos!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
20-12-2012, 02:10 PM
RE: Buna ziua
Din intrebarea ta rezulta ca vrei sa il iei fara recomandare medicala! happy Probabil ai citit pe net cat e bun in stoparea opririi caderii parului! Nu avem de unde sa stim daca poate fi luat sau nu in conditiile in care ai HP. Poate doar daca ai face tratament cu antiacide si s-ar pune problema unei asimilari reduse datorita acestui tip de tratament. Eu zic sa consulti un dermatolog si sa incerci sa folosesti tratamente locale, externe. Sunt foarte multe remedii naturale excelente pentru stoparea opririi caderii si regenerare.
Important este sa nu ai dezechilibre endocrine sau electrolitice si sa reduci cat poti de mult stresul. Regimul alimentar va trebui sa fie unul cu mare aport de vitamine si minerale.
Multa sanatate si par bogat! happy
20-12-2012, 06:06 PM
Multumesc frumos pentru raspuns.Imi era bine cu ele si de aceea nu stiam daca am voie sa e iau.Multumesc mult!
20-12-2012, 11:46 PM
Desi sintem off topic, contra caderii parului si pentru regenerare foloseste cu incredere solutia apicola Dermapin (lotiune cu laptisor de matca si polen). Costa o nimica toata si se gaseste la plafaruri. De asemenea, in loc de sampon foloseste sapun lichid vegetal de la firma Hofigal. Ambele produse sint excelente, te asigur !
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)