Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bubite rosii pe corp
29-01-2018, 12:51 AM
Bubite rosii pe corp
Buna. De vreo 3 zile mi-au aparut niste bubite mici si roz-rosu deschis pe burta, dupa care au evoluat pe piept, pe gat si pe umeri. Putin s-au raspundit si pe spate. Nu prea am mancarimi, decat foarte putin atunci cand apar bubite noi. Am luat calciu efervescent 1/zi si dasselta 1/zi insa nu prea am vazut imbunatatiri. Ce credeti ca ar putea fi?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
29-01-2018, 10:17 AM
RE: Bubite rosii pe corp
O urticarie probabil, de origine alimentara. Mergi la doctor pentru consult si prescriptia unui antihistaminic. Nu este exclusa nici o rubeola sau alta boala infectioasa virala. De-asta e bine sa mergi la doctor si sa nu te tratezi singura.
07-02-2019, 01:36 PM
(29-01-2018 12:51 AM)Carmen0123 a scris:  Buna. De vreo 3 zile mi-au aparut niste bubite mici si roz-rosu deschis pe burta, dupa care au evoluat pe piept, pe gat si pe umeri. Putin s-au raspundit si pe spate. Nu prea am mancarimi, decat foarte putin atunci cand apar bubite noi. Am luat calciu efervescent 1/zi si dasselta 1/zi insa nu prea am vazut imbunatatiri. Ce credeti ca ar putea fi?

BUNA ZIUA, am ceva asemanator ati aflat despre ce afectiune era vorba?
07-02-2019, 08:13 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 07-02-2019 09:04 PM de SoulHealer.)
La mine a fost vorba de Pitiriazis Rosat Gilbert. Insa va sfatuiesc sa mergeti la dermatolog pentru a confirma sau nu aceasta posibilitate.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)