Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BULETIN ECOGRAFIE
21-04-2020, 09:07 PM
BULETIN ECOGRAFIE
Mi s-a dat sa fac si un eco ginecologic transabdominal pt ca inca is virgina,in ciuda varstei,40 de ani,care a avut drept rezultat urmatoarele:uter in pozitie intermediara,diametrul antero-posterior corp uterin 32,23 mm,diametrul longitudinal corp uterin 45,08mm endometru cu grosimea 10,68 mm ,la fundul uterin hiperecogen ,inconjurat de un halou hipoecogen.Miometru cu ecostructura omogena ,contur uterin net.Ovarul drept 36,92/21,63mm ,cu imagini foliculare cu (este un semn ca o multime vida)=2,86-4,47mm,ovarul stang 40,03/25,33,cu imagini foliculare(cu ,din nou apare acel semn de multime vida)=5,11-11,18 mm cu distributie normala.Fundul de sac DOUGLAS liber.Aceasta imagine ecografica este semnificativa pentru problema mea,adica durerile de san?Multumesc frumos,magda888.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
22-04-2020, 11:12 AM
RE: BULETIN ECOGRAFIE
In primul rand, ma bucur pt decizia ta de viata si tin sa te felicit!
In al doilea rand, cred ca ar putea fi vorba de niste disfunctii hormonale. Menstruatia cum este? Eco de san ai facut?
Inca ceva ce iti spun in calitate de femeie, nu de medic: avand in vedere ca nu ai contacte sexuale, corpul tau poate sa reactioneze in acest mod pentru ca stimuli tot mai ai, fie ca sunt indusi, fie ca sunt descarcati natural de organism. Ajuta daca elimini total simtirile astea concentrandu-te pe altceva, asta dupa ce elimini orice cauza organica. Deasemenea, avand in vedere ca nu te cunosc, nu stiu daca te fire esti mai depresiva sau anxioasa, ceea ce ar putea induce starile.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)