Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amigdala inflamata , ganglioni , ureche , ANXIETATE 5 Luni de zile
03-09-2019, 02:34 PM
RE: Amigdala inflamata , ganglioni , ureche , ANXIETATE 5 Luni de zile
Ce faci heartowner, cum te simti, ti-a trecut durerea de gat?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
04-09-2019, 02:34 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 04-09-2019 03:44 PM de heartowner.)
(19-07-2019 09:38 AM)Arnold a scris:  HEARTOWNER, cum te simti? Acel dul sub lobul urechii poate fi o tumora benigna a glandei parotide profunde, cu infiltrare in spatiul parafaringian si de aceea durerea din spatele amigdalei?

Doamne fereste ! rolling on the floor

Din fericire era o contractura musculara a lui splenius capitis generata de nevralgia provocata de piatra amigdaliana.
Postez mai greu aici pt ca , depasind momentul , simt nevoia sa imi continui viata fara sa mai stau ancorat in episodul neplacut prin care am trecut.
Cu toate astea , stiu ca multi oameni citesc si vor sa stie daca simptomele au indicat ceva nasol sau nu.
Raspunsul ferm este NU!
Sunt foarte foarte foarte bine, am fost in vacanta la Greci vreo 2 sapt , la Turci si 2 zile la Mamaia... bleah
Simt ca am recapatat controlul asupra vietii mele...
Sotia e gravida
Am slabit 16 Kg
Nu mai fumez si nu mai beau cola
Merg de 5-6 ori pe sapt la sala si ma strang toate tricourile

Episoade de jena faringiana mai am in momentele in care sunt foarte stresat sau extrem de obosit insa nu se compara cu nimic din ce a fost .
Ca intensitate 1-2 din 10 si ca frecventa, de 2-3 ori pe luna timp de cateva ore. Dar toate astea sunt din ce in ce mai reduse si se estompeaza cu fiecare luna care trece.

Nu mai am contracturi musculare
Nevralgie
Ganglioni inflamati
Senzatia de arsura si constrictie la nivelul limbii , palatului bucal , in spatele nasului etc ...
Senzatia ca am o portocala in gat
Nu mai am dureri de umar omoplat trapez deltoid

Pt cei care experimenteaza simptome similare si citesc aici , in cazul meu singurele alinari le aveam de la anxiar(lorazepam) , Magnerot 3000Mg/zi si Nu RADETI ! de la bautura (alcool) la greu .

In schimb am experimentat toate pastilele de la Gabaran pana la Tramadol ... efect ZERO.

In speranta ca vreun doctor o sa citeasca forumul asta si poate da un sfat , am pus aici toate investigatiile facute pana acum : https://drive.google.com/drive/folders/0...sp=sharing
04-09-2019, 07:08 PM
Ma bucur ca ti-ai regasit echilibrul dupa suferinta epica prin care ai trecut. Pacat ca trebuit sa cheltui o avere si sa suferi atat de mult pentru o problema care in esenta ei ne pare acum stupefiant de simpla. Oricum, ai tras un semnal de alarma asupra sistemului medical romanesc si ai dat un exemplu de tenacitate si vointa de a gasi cauza suferintelor.
Multa sanatate si o viata fericita alaturi de familia ta. Le meriti pe deplin! happy
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)