Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amigdala inflamata , ganglioni , ureche , ANXIETATE 5 Luni de zile
05-05-2017, 12:27 PM
RE: Amigdala inflamata , ganglioni , ureche , ANXIETATE 5 Luni de zile
Au iesit analizele de sange ... nu pare nimic de speriat.
Nu am Hepatita , Toxoplasma , TBC induratie 2mm ...

Inca nu am ajuns la hematolog pt interpretare. SoulHealer, crezi ca sunt OK ?

[Imagine: tickets499336-page-001.jpg]

[Imagine: tickets499336-page-002.jpg]

[Imagine: tickets499336-page-003.jpg]

[Imagine: tickets499336-page-004.jpg]

[Imagine: tickets499336-page-005.jpg]
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
05-05-2017, 01:32 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-05-2017 04:32 PM de SoulHealer.)
Prietene, sincer, nu te inteleg. Te-ai entuziasmat cand ai fost la Sarafoleanu, cand apofiza stiloida s-a vazut clar pe radiografie. Nu te mai poti opri din a face tot felul de investigatii care de care mai sofisticate si mai costisitoare doar pentru a-ti potoli nevoia obsesiva de a descoperi ceva ce nu exista. Iti recomand sa faci psihoterapie si sa incerci sa scapi de obsesie si mai ales sa faci ce trebuia sa faci de la bun inceput cu amigdalele!
05-05-2017, 01:58 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-05-2017 01:59 PM de heartowner.)
(05-05-2017 01:32 PM)SoulHealer a scris:  Prietene, sincer, nu te inteleg. Te-ai entuziasmat cand ai fost la Sarafoleanu, cand apofiza stiloida s-a vazut clar pe radiografie. Nu te mai poti ori din a face tot felul de investigatii care de care mai sofisticate si mai costisitoare doar pentru a-ti potoli nevoia obsesiva de a descoperi ceva ce nu exista. Iti recomand sa faci psihoterapie si sa incerci sa scapi de obsesie si mai ales sa faci ce trebuia sa faci de la bun inceput cu amigdalele!

Nu sunt nebun crede-ma ! chiar ma doare , am ganglionii jugulodigastric si submandibular inflamati de aprox 1 an.
La ultimul RMN (am postat anterior rezultatul) s-a vazut ca adenopatiile laterocervicale au crescut putin de la un ax de 7mm au ajuns la 10mm.
Perestezii si tot felul de jene in gat ce radiaza spre ureche , umar ceafa si la miscarea capuliu .
Mi-am facut radiografie cervicala si Sarafoleanu s-a sucit cu Eagle pt ca zice ca s-ar fi vazut pe radiografie iar pe radiografie scrie "fara modificari"
De ce dracu nu ma crede nimeni ca am ceva !!!
05-05-2017, 04:21 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-05-2017 04:24 PM de SoulHealer.)
Bun, dar de ce nu faci doua lucruri simple. Scoaterea amigdalelor si a apofizei stiloide de parte dreapta, macar??

P.S. Faptul ca faci psihoterapie nu inseamna ca esti nebun, sa fie clar. Te ajuta sa scapi de teama obsesiva ca ai ceva foarte grav. S-ar fi vazut in analizele de sange pana acum, in RMN-uri, ecografii si ce ai mai facut.
05-05-2017, 06:39 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-05-2017 06:40 PM de heartowner.)
(05-05-2017 04:21 PM)SoulHealer a scris:  Bun, dar de ce nu faci doua lucruri simple. Scoaterea amigdalelor si a apofizei stiloide de parte dreapta, macar??

P.S. Faptul ca faci psihoterapie nu inseamna ca esti nebun, sa fie clar. Te ajuta sa scapi de teama obsesiva ca ai ceva foarte grav. S-ar fi vazut in analizele de sange pana acum, in RMN-uri, ecografii si ce ai mai facut.

Probabil ca nu am ceva foarte grav dar daca nu am ceva foarte grav nu insemana ca nu am nimic. Am ceva care nu ma lasa sa-mi vad de viata , ceva ce-mi afecteaza calitatea vietii minut cu minut :-((
Cum spuneam, asta este urmatorul pas. Am sa-mi scot amigdala dreapta si apoi apofiza stiloida daca simptomele tot nu cedeaza.
Sarafoleanu mi-a spus ca el imi scoate amigdala dar nu garanteaza ca o sa-mi treaca simptomele , asta m-a facut sa dau inapoi altfel pana acum o scoteam :-(
06-05-2017, 02:10 PM
Iata ca tot cautand , pana la urma am dat de ceva.

Este posibil sa am o angina herpetica in gat ? adica durerea sa provina de la infectarea cu Herpes !?
Valorile sunt foarte foarte mari fata de scala de referinta sunt crescute de 20 de ori.
Ce parere ai soulhealer ?

[Imagine: Capture.jpg]

[Imagine: Capture.jpg]

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

06-05-2017, 03:07 PM
Nu cred, deorece IgM este mic si nu indica o infectie activa. Ai ramas cu anticorpii IgG la herpes (simplex probabil) de la o infectie mai veche.
23-05-2017, 08:52 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 23-05-2017 08:54 AM de heartowner.)
Intre timp am mai facut o radigrafie plamani , cord si mediastin care arata norml ...
Si in lipsa de alte idei/solutii Sarafoleanu mi-a cauterizat amigdala dreapta (criptoliza) .
Sunt in a 2-a zi de convalescenta si postoperator nu e chiar asa rau cum am citit. Jena si durerea de la operatie nu depasesc cu mult jena si paresteziile mele. Iau antibiotic Eficef si pastile de supt Drill . Am inteles ca in 7 -10 zile ar trebui sa dispara membranele false albe de la operatie.
Daca la momentul cauterizarii , in criptele amigdaliene se afla puroi si/sau cazeum , dupa inchiderea criptelor cum o sa mai iasa afara ? Nu o sa fac infectie amigdaliana ?

[Imagine: IMG_2730.jpg]
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)