Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amigdala inflamata , ganglioni , ureche , ANXIETATE 5 Luni de zile
Astăzi, 05:35 AM
RE: Amigdala inflamata , ganglioni , ureche , ANXIETATE 5 Luni de zile
(Ieri 11:40 PM)SoulHealer a scris:  Nu mi se pare atat de infricosatoare interventia. Mai mult dureaza pregatirea pentru ea, probabil. Cred ca infiltratiile cu anestezice, local, nu sunt o solutie pe termen lung.
Am astazi la 14:30 am o programare la dr Srafoleanu pt control.
O sa insist sa fiu operat si sa-mi recomande un chirurg cu experienta in asa ceva sau o clinica de afara.

Imi vine sa-mi fac programari la toti doctorii pe care i-am consultat ca sa le cer banii inapoi si sa le dau in cap cu CT-ul pe care se vede apofiza.
Simpt o mare frustrare si furie :-(((((
Mie imi venea sa ma tavalesc pe jos la usa lor de durere si spaima si ei ma trimiteau sa ma tratez la psihiatru.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Astăzi, 06:18 PM
RE: Amigdala inflamata , ganglioni , ureche , ANXIETATE 5 Luni de zile
In urma consultatiei de astazi dr Sarafoleanu spune ca sunt 2 posibilitati

1. Sa continui cu Xilina si injectii locale in speranta ca se va fibroza tesutul iritat de apofiza si vor disparea simptomele
2. Daca simptomele si durerile se agraveaza ma va opera, desi dansul in toata cariera lui a facut 4 operatii de acest tip dintre care una cu patrundere externa ( adica taiat pe gat din exterior ). Operatia cu patrundere din interior , presupune si scoaterea amigdalei . Operatia din exterior lasa cicatrice urate pe gat.

3. Nu am intrat in detalii despre iritarea nervului vag si aritmii pt ca se vedea clar ca din cititul pe forumuri eram mai in tema ca el in acest subiect :-(((

Urmeaza sa fac diseara inca o radiografie cervicala si profil pentru a vedea exact pozitia apofizei in raport cu nervii zonali si carotida.

ma epuizeaza aceasta lupta :-((
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)