Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ameteli si dureri de cap
29-10-2018, 06:06 PM
Ameteli si dureri de cap
Buna ziua, de ceva timp ma confrunt cu niste simptome destul de deranjate. Am ameteli foarte mari incat nu pot merge pe strada de frica ca o sa lesin, dureri de cap insotite cu greturi, senzatia de confuzie si nu pot suporta deloc lumina puternica, dungile sau miscarea brusca deoarece imediat ametesc foarte tare. Acum jumate de an am facut un RMN la cap si diagnosticul a fost de sinuzita cronica. Simptomele persista si nu pot scapa de ele, mai ales de senzatia de lesin. Va multumesc si astept un raspuns!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
29-10-2018, 06:56 PM
RE: Ameteli si dureri de cap
Ce analize, investigatii si consultatii de specialitate ai facut? Varsta, inaltimea, greutatea? Nu le putem ghici si e nevoie de un minim de informatii ca sa putem sa ne spunem parerea si sa te putem indruma pentru a-ti rezolva problema.
29-10-2018, 10:22 PM
Am 19 ani, o inaltime de 1.64 si 53 de kg. Am facut analize la : hemoleocograma ( cu modificari la #mono%- 9,3) , calciu, magneziu, fier , TGP, TGO, VSH care au iesit in parametrii normali , la urina (celule scuamoase frecvente). Am facut un consult la glanda tiroida si au iesit normale.
29-10-2018, 11:55 PM
Trebuie facute investigatii la oftalmologie si ORL, pentru inceput. Trebuie vazut ce e cu acea sinuzita.
30-10-2018, 11:49 AM
Tensiunea cat e? Luata atunci cand aveti ameteli si greturi.
Poate fi util sa mergeti la orice clinica sau la Hociota sa va faceti un test vestibular. Vedeti daca va trece cu emetix, este pe baza de plante
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)