Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ameteli dureri de cap
28-06-2018, 01:25 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 28-06-2018 11:11 PM de SoulHealer.)
Ameteli dureri de cap
Buna ziua!
Mama mea de o saptamana se vaita de dureri de cap si ameteli! Dupa un consult la urgente ni s a spus ca este anemica ...si nu este necesar un tomograf. Problema este ca este foarte umflata la fata ... adica are tot capul umflat inclusiv obrajii ... coltul gurii s a strambat putin sa fie de la curent oare.... un raspuns urgent va rog
Varsta ei este de 48 de ani 1 73 si 80 de kg .... multumesc frumos
Ea spune ca isi simte capul foarte greu si ca nu mai are stabilitate in mers parca ar calca intr o parte
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
28-06-2018, 11:09 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 28-06-2018 11:11 PM de SoulHealer.)
RE: Ameteli dureri de cap
A facut analize care sa ateste anemia?? Poate fi o problema grava (un AVC de pilda) zona zoster, etc. Era nevoie de un CT cranian pentru a exclude o varianta periculoasa.
29-06-2018, 01:25 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 29-06-2018 01:36 PM de ionela 25.)
I am facut analizele luna trecuta au iesit foarte bine.... luna aceasta este anemica... in loc de 13 i a iesit 10 ...astazi am fst la neurolog i s a spus ca nu este nimic la cap sa se controleze intern ... ne au mai dat o posibilitate tiroida sau rinichii .... nici wi nu stiu sigur ....ce analize ar trebuii sa i mai fac

Tot luna trecuta si a facut si o ecografie abdominala pentru ca se simtea foarte rau ....dar i s a spus ca are depozit pe bila si din cauza asta m am tot plimbat prin medici 3 zile dar nimeni nu da niciun raspuns.....la urgenete ca este anemica au dus o la neurolog i s au controlat doar reflexele au spus ca nu e nevoie de tomograf....dar doctorii de la urgente nu au vazut ca este foarte umflata la fata....hai sa spunem daca erau doar ochii mai ziceam oboseala curent dar si obrajii practic zici ca are o reactie alergica la vrun medicament....
29-06-2018, 08:05 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 29-06-2018 08:06 PM de SoulHealer.)
Analizele de luna trecuta nu sunt edificatoare pentru o problema pe care o are de o saptamana. Poate fi o problemea renala, lipsa proteinelor din alimentatie, simultan cu un consum mai mare de carbohidrati, poate fi o problema biliara, etc. Ar trebui sa se interneze si sa faca un set complet de analize si investigatii imagistice.
04-07-2018, 10:42 PM
Dupa atatea cautari prin urgente si prin doctori cautari cu pierdere de timp si bani dati pe pastile aiurea ... s a gasit in sf un rezultat dar nu stiu cat de bun este . Este sindromul nefrotic...... mai nou are si dificultati in respiratie noaptea in somn se sufoca la fata nu mai este asa umflata dar are picioarele butoi. Cand am cerut o internare si sa i faca un set complet de analize sa gaseasca cauza m i s a spus ca nu este nevoie ... i am zis ca are picioarele umflatr lr a ecaminat si m s a spus ca nu sunt umflate ..... acum nu mai stiu ce sa mai fac si unde sa ma mai duc pentru ca nimeni nu gaseste nimic .. de la ce oare o fii .... cum apare acest sindrom daca este aceasra intradevar cauza. Multumesc frumos
04-07-2018, 11:42 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 04-07-2018 11:43 PM de SoulHealer.)
Citeste informatiile de mai jos si vezi daca afirmatiile se potrivesc cu analizele facute:
http://www.csid.ro/boli-afectiuni/nefrol...-12800534/
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)