Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alunita cauterizata prost a recidivat
28-09-2017, 04:09 PM
Alunita cauterizata prost a recidivat
Hello! prin iunie-iulie m-am taiat putin la o alunita proeminenta si am fugit la dermato. Cand a vazut-o a spus ca nu este periculoasa, ca genul acesta de alunite nu pun probleme, dar ca ar cauteriza-o ca sa nu imi mai bat capul cu ea. Eu am avut incredere si m-am lasat pe mana ei. Apoi, am observat ceva acolo in locul ala, ceva ca un punct. Asa ca am consultat un alt dermatolog si mi-a spus ca alunita nu a fost cauterizata bine si a recidivat, dar s-a uitat la ea si a zis ca e ok, ca ar fi mai bine sa o lasam in pace si sa stau linistita. Trebuie doar sa merg la control la 6 luni. Mi-a mai spus ca alunitele nu se scot decat chirurgical si doar cele suspecte si ca daca m-am taiat o data la ea nu inseamna ca devine periculoasa.

Evident ca eu nu prea stau linistita acum, m-a cam speriat putin faptul ca alunita a reaparut. S-a mai confruntat cineva cu asta? este normal ca unele lunite nepericuloase sa recidiveze?

Multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
29-09-2017, 01:33 PM
RE: Alunita cauterizata prost a recidivat
Trebuie ceruta si o a doua parere, la un cabinet de dermatologie unde excizia se poate face cu laser.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)