Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajutor.
06-04-2013, 10:37 PM
Ajutor.
Buna ziua, ma confrunt cu o problema destul de grava, am 36 de ani, si intr-o dimineata mam trezit vazand in ceata cu ochiul stang. In ziua urmatoare, mai rau iar in 22 martie, m-am internat in spital la oftalmologie cu diagnosticul de Corioretinita Centrala Seroasa. Am petrecut 5 zile in spital, iar pe durata acestor zile mi s-a administrat tratament cu hidrocotizon. Dupa acele 5 zile nu am mai vazut deloc, doar umbre si m-am externat cu diagnosticul de Nevrita Optica. Am consultat si alti medici cum ar fi cei din Timisoara si Ungaria, dar nimeni nu a putut sa-mi dea un diagnostic concret. Doctorii se indoiau de afirmatia mea cum ca nu as vedea deloc, ziceau ca nu vad la ochiul meu nicio schimbare. Nu mi se mai dau nicio sansa. Acum fac RMN. Si ochiul drept are diagnosticul de Astigmatism Miopic +2.5 -3. Va rog frumos sa-mi spuneti daca intr-adevar nu mai exista nicio sansa. Va multumesc.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
06-04-2013, 11:12 PM
RE: Ajutor.
Intotdeauna exista o sansa! Sansa ta ar putea fi un neurolog care a mai rezolvat astfel de cazuri. Nu stiu unde l-ai putea gasi, dar nu trebuie sa-ti pierzi niciodata speranta.
Sanatate
 Mulţumiri acordate de: diia99
08-02-2018, 02:26 PM
Problema asemanatoare am si eu, m-am trezit cu vedere incetosata la ochiul drept, am fost la control oftalmologic ochiul arata ok, am facut un set de analize: camp vizual - este cel care a aratat ca este o problema, am mai facut si OCT, macula si PEV(si la PEV s-a demonstrat ca este o problema cu nervul optic). Am mers la neurolog si acum mi-a recomandat RMN pt diagnostic corect. Zilele astea urmeaza....
 Mulţumiri acordate de: Andrei Chețe
08-01-2019, 10:37 PM
Buna seara ma numesc Andrei si v-aș ruga frumos daca puteți să mă ajutați cu o informație uitați de 1 an de Zile am tăiat cu flexul o țiavă mi-a zburat în ochi o scânteie sau o bucățică de metal am mers cu.intarziere la medic după o lună de Zile atunci nu mi-a găsit nimic în ochi de atunci am mai fost la vreo trei medici si au spus că nu e nimic grav dar eu văd foarte rău cu ochiul .ce as putea lua pentru îmbunătățirea vederii ? Sau ce as putea face
08-01-2019, 11:37 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 08-01-2019 11:38 PM de SoulHealer.)
Trebuie mers la o clinica de oftalmologie pentru un control amanuntit, inclusiv o tomografie retiniana (OCT)
11-01-2019, 05:45 PM
incearca la spitalul Lahovari din Bucuresti
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)