Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afectiune necunoscuta, Tosa Inu
20-02-2020, 11:53 AM
Afectiune necunoscuta, Tosa Inu
In decurs de 3 zile, cainele meu, un mascul, metis de Tosa Inu cu Saint B. in varsta de 1 an si 9 luni s-a imbolnavit.

Simptome: dureri in zona articulatiilor (se ridica cu greu de jos) , febra, letargie, apetit scazut, depresie.

In ultimele zile am facut teste pentru babesia, borelioza, anaplasma si inca doua boli ce intrau in pachetul de testare impreuna cu testul de borelioza. Toate cu rezultat negativ.
La analizele de sange valorile pancreasului au iesit mari, in jur de 2000.
L am trecut pe o dieta low fat dar cainele de abia mananca.

Medicul a spus ca e posibil sa fie doar dureri de crestere, momentan cainele ia doar suplimentele pentru suport articular si niste antiinflamatoare.

Ceva nu se leaga, totul a decurs rapid, cainele are aceeasi stare de 5 zile deja. Aveti alte idei, sugestii?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
20-02-2020, 04:58 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-02-2020 05:00 PM de SoulHealer.)
RE: Afectiune necunoscuta, Tosa Inu
Trebuie continuate investigatiile, analize, eco abdominal. Perfuziile sunt si ele necesare pentru reechilibrare. Are manifestari gastrice? Voma, scaune moi?
21-02-2020, 03:22 AM
RE: Afectiune necunoscuta, Tosa Inu
(20-02-2020 04:58 PM)SoulHealer a scris:  Trebuie continuate investigatiile, analize, eco abdominal. Perfuziile sunt si ele necesare pentru reechilibrare. Are manifestari gastrice? Voma, scaune moi?

Nicio alta manifestare. Scaunul ok. Bea putin mai multa apa ca si inainte, urineaza mai des. Dar am inteles ca este de la medicatie.

Din ce am observat, se linge in zona genitala mai des.

Va dati seama, voi incerca si parerile altor medici, si poate mai multe teste.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)