Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 13 voturi - 4.15 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ablatii reusite sau .....
22-11-2020, 08:38 PM
RE: Ablatii reusite sau .....
Adica te scoate din criza cu electrosocuri.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: Marius_N
23-11-2020, 10:36 PM
(22-11-2020 08:38 PM)ursamajor a scris:  Adica te scoate din criza cu electrosocuri.

Multumesc, nu am ami auzit? Baniesc ca este un fel de defribilator?
24-12-2020, 10:50 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 24-12-2020 11:08 AM de Electron.)
Am postat mesajul integral pe topicul "Ce este fibrilația?" fiindcă aici nu l-am putut posta, îmi zice că n-am acces la pagină.
22-01-2021, 11:46 AM
Buna ziua,incep cu o intrebare pt administratorul acestui forum ,daca ma poate ajuta sa gasesc un pacient operat de DSA anterior si apoi a facut ablatie ca in cazul meu.Mentionez ca am efectuat si a-2-a ablatie la Sp. Militar la interval de 6 luni si sper sa fie cu succes ultima incercare dar nu cred.Cu stima pt ARM-MED astept un raspuns.
22-01-2021, 03:20 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 22-01-2021 03:20 PM de AurelS.)
Buna ziua domnule, Arm-Med nu a mai postat pe forum cam de multicel...cred ca puteti totusi sa-l contactati pe mesaj privat.Pentru ce ati facut ablatie la Sp. Militar va rog? Va doresc sa fi reusit ablatia ! Fibrilatie, flutter? Si eu sunt operat pe cord valva mitrala si la distanta de peste 20 de ani au aparut aritmii atriale, flutter in special. Am facut o ablatie pt extrasistole ventriculare frecvente in 2018 la Timisoara. La dvs la cat timp au aparut dupa operatia de DSA? Va doresc multa sanatae!
22-01-2021, 04:34 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 22-01-2021 04:34 PM de SoulHealer.)
Operatia pentru DSA este un cateterism intervetional de astupare a orificiilor din septul interatrial. Nu vad legatura cu FiA. Au aparut episoade de FiA sau flutter dupa acest tip de interventie??
22-01-2021, 06:38 PM
Nici eu nu cred ca interventia de inchidere a DSA a dus la aritimie...Ar putea apare ceva ulterior dilatatiei atriului drept din cauza diferentei de presiune dintre cele doua atrii inainte de inchiderea dsa...Desi inchis, ulterior ar putea aparea aritmii pentru ca remodelarea electrica si de volum continua o vreme si dupa vindecarea acestuia, dar se poate trata.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)