Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 13 voturi - 4.15 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ablatii reusite sau .....
04-12-2013, 06:34 PM
RE: Ablatii reusite sau .....
Costi,despre ,,manopera si auxiliare,crede-ma,exagerezi!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Mulţumiri acordate de: liviussc
04-12-2013, 07:03 PM
Intereseaza-te si vei vedea. Chiar nu am nici un interes, in fuctie de cat de recent au inceput procedurile cu 3d , intradevar este mai putin, dar nu f. mult. Bineinteles ca nu le-am luat pe toate la rand, ma bucur ca macar pana acum nu am mai avut FA. Ca sa nu spun ca fiind in UE ce te costa mai mult decat in RO suporti tu. Dar iti da cineva la mana ca, sa zicem, ai platit 5000?
04-12-2013, 09:05 PM
Nu e nevoie sa ma interesez...stiu f bine!
04-12-2013, 11:12 PM
Ce te costa ai mult decat in RO la modul oficial. Tine cont ca acest gen de interventii nu sunt subventionate de Casa de Asigurari.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
05-12-2013, 12:05 AM
Eu unul as spune ca este loterie sa mergi in alta tara sa faci interventia....si parerea mea este ca avem doctori foarte buni mai ales pe inima...si costurile sunt cel putin duble....
07-12-2013, 08:40 AM
-pt. leontina ce spune ca exagerez si stie f.bine http://www.ritmocardio.ro/contact/
-pt allin; sa stii ca si eu sunt nationalist, ( imi pare rau ca trebuie sa fiu lipsit de modestie) pt. mine a mai cantat si imnul national. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa dam cezarului ce e al cezarului (medicinei)
-pt arm-med; toata stima pt efortul cu acest site. Tocmai din acest motiv am intervenit; CAS nu deconteaza aceate interventii. In Ro am spus care sunt preturile, si in acelasi timp din ce cauza intervin diferente; se plateste experienta, asa cu platesti un pret la o consultatie cu un medic, si altul la un profesor. Sunt convins ca ai vazut regimul si conditiile spitalelor din vest. Eu am si abonament la o clinica particulara unde sunt intradevar conditii, dar la experienta... sunt f,tineri.( nu discutam de medicii si profesorii cu care mai au colaborare dar la care sunt alti bani) Am facut ablatie de FA si in Ro dupa care am reintrat in FA la 3 ZILE si bineinteles nu am scapat de ea2 ani. Acum 3 luni am mai facut una in vest, reusita, dar ghinionul meu este ca am ramas dupa 6 ore pe masa de operatie cu o tahicardie atriala, care initial am crezut ca e la fel ca un banal flatter. Bineintekes caci m-am interesat sa o rezolv in Ro,
intreband in stinga si dreapta( tu arm-med ai fost in dreapta ; ca sa glumesc un pic). Avand preturile de mai sus, am gasit la 8500 e tot in vest la 2000 km. Nu vreau sa le fac acuma reclama de aceea nu dau nume. In principiu m-au programat la inceputul lunii februarie. Promit sa intervin dupa, sper cu vesti bune.
Scuze daca s-a simtit cineva bruscat..
07-12-2013, 10:15 AM
Iti doresc sa rezolvi problema de sanatate si sa revii in tara bucuros si fericit ! Multa sanatate!
Stai calm,eu nu m-am simtit ,,bruscata''!
07-12-2013, 10:39 AM
Multumesc leontina. Doresc la toata lumea sanatate si in special celor care cauta diverse pe acest site. Sa stii ca atunci cand spui unui interlocutor sa stea calm, se presupune ca ar fi nevrotic.....
07-12-2013, 12:35 PM
Costi, cateva remarci:

- despre pretul platit ca sa fii tratat de profesori: iti garantez ca nu renteaza, sunt extrem de putini care sunt buni teoreticieni (cum trebuie sa fie un profesor) si buni practicieni in acelasi timp. Daca stai sa analizezi cei mai buni din Romania sunt foarte tineri. Si numai unul e profesor
- despre mers in afara, la mari clinici: nici acolo nu sunt cainii cu covrigi in coada. Nu ma refer la clinica la care mergi tu, vorbesc in general. Sa nu crezi ca daca mergi intr-un centru renumit, unde opereaza cutare profesor, o sa fii macar vazut de acesta. Au si ei pakistanezii si chinezii lor, care trebuie sa invete si ei. Si ce poate fi mai bun de material didactic decat unul venit din Europa de Est?
Nu zic, daca vrei poti sa ajungi si la marele maestru sau macar la mana li dreapta, dar nu vrei sa stii cat te-ar costa.
In rest, am vazut si porcarii facute in tari din vest cum rareori am vazut chiar la noi.
- faptul ca la 3 zile dupa interventie ai reintrat in FA face parte din riscurile interventiei. Sansa de reusita din prima a unei astfel de interventii este de 65-70%. Puteai pati acelasi lucru indiferent unde faceai interventia.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
11-12-2013, 07:46 PM
Costi, nu inteleg, de ce nu ne spui unde ai fost in strainatate si te-ai tratat?! Pe aici toata lumea spune pe unde a fost si ce rezultate a avut. Chestia cu patriotismul e o tema falsa din moment ce presedintele statului se trateaza la viena. Cred ca printre altele, chiar obiectivul acestui spatiu virtual este sa ne impartasim experientele pentru a oferi si altora sansa sa foloseseasca ceea ce cunoastem. Cat despre faptul ca ai spus ca nu vrei sa faci reclama, cred ca nu are sens sa te autocenzurezi tu in detrimentul suferinzilor, atat timp cat exista administratori ai site-ului care se ocupa de problema asta. Chiar ar fi interesant sa ne spui cum a fost pe alte meleaguri, mai ales ca sunt atat de putine informatii despre situatia din alte zone ale lumii, spre rusine noastra. Paradoxal cand citesc acest forum am o usoara senzatie de deja vu, parca suntem pe vremea lui impuscatu si stirile externe nu incap la cenzura. Personal, o pun pe seama faptului ca sunt foarte putini cei care au aritmii si se trateaza in strainatate. Eu, am posibilitatea sa incerc in alta tara dar nu am facut-o, nu pentru ca sunt patriot, mai degraba conservator din punctul asta de vedere si am mare incredere in medicii romani si nu numai in medici. Stiu ca in grecia exista o clinica unde o cunostinta, cetatean grec, si-a rezolvat o fibrilatie atriala. Sunt chiar curios, tu unde ai rezolvat aceasta problema care are un proncentaj destul de mic de reusita, aproximativ 30% in varianta pesimista si max 70%, dupa altii.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)