Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 13 voturi - 4.15 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ablatii reusite sau .....
21-11-2013, 02:20 PM
RE: Ablatii reusite sau .....
Arm Med are dreptate....dupa ablatie imi tot luam pulsul de cateva ori pe zi...si am ajuns sa am pulsul la 108bpm ceea ce ma speriat si mai tare....am zis ca revin crizele pana ce am vorbit cu Arm Med si mi'a sugerat sa nu imi mai masor pulsul...a durat vreo 2 zile in care simteam ca bate inima tare dupa care am inceput sa uit si de atunci nu mi'am mai luat pulsul....mi'am tinut pulsul din psihic la 100bpm...ce am observat ca merge f bine la mine este activitatea...mam apucat de lucru si nu prea mai am timp de stat sa ascult inima cum bate....va doresc multa sanatate!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
21-11-2013, 03:15 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 21-11-2013 03:21 PM de dmhyou.)
buna ziua,
a facut cineva ablatie la Brasov, clinicile ICCO; dr Tint Diana..
pareri...

http://www.clinicco.ro/cv-medici/tint-diana/......
 Mulţumiri acordate de: mihai57
21-11-2013, 04:02 PM
Parerea mea este sa mergi la Dr Vatasescu sau la Dr Ivanica....
21-11-2013, 04:20 PM
Are perfecta dreptate Alin! Nu te juca cu asa ceva! E vorba de inima, totusi.
29-11-2013, 01:51 PM
Dr.Ivanica sau Vatasescu big grin
29-11-2013, 02:56 PM
Se scrie despre ablatie la subiectul TPSV. Scrieti, va rog, aici despre ablatie, sa vedem toti cei interesati de acest subiect.
Am vazut ca ati scris acolo ca v-a facut niste antiinflamator, niste injectii in burta dupa ablatie. Mie nu mi-au facut, m-au lasat sa fac inflamatie si abia apoi mi-au administrat hemisuccinat, dupa ce o luase pulsul razna de tot. Dupa ablatie mi-au zis sa iau numai aspenter, una pe zi timp de 30 de zile. Problema este ca si acum, dupa aproape un an, mi-o mai ia pulsul razna. Armmdt, sa nu te superi pe mine, dar cred ca e bine, pentru cei ce urmeaza sa faca o ablatie, sa stie de ce medici sa se fereasca. Ar fi bine, cred, sa cunoastem experientele celor la care a fost o reusita si a celor la care a fost un esec, cum a fost la mine, din pacate. De doua zile am extrasistole foarte dese si noaptea nu pot dormi deloc din cauza asta, plus ca mai fac si blocurile alea, pe deasupra. De m-as putea intoarce in urma cu un an...
29-11-2013, 05:30 PM
Iti inteleg sentimentele, dar te rog sa ma crezi ca orice medic are si nereusitele lui, indiferent cat de bun ar fi.
De aceea cine a avut o experienta proasta cu un medic poate sa intre, sa se exprime si sa creeze o imagine proasta despre medicul respectiv, chiar daca alti zece carora le-a reusit ablatia nu au intrat ca sa scrie.
De aceea as prefera sa evitam genul acesta de postari, deoarece sunt extrem de subiective si nu reflecta 100% realitatea. Discutiile de genul acesta se pot purta prin mesaje private.
Bineinteles ca oricine poate sa isi descrie experienta si, eventual, sa isi exprime o parere. Dar nu vreau ca discutiile sa degenereze in unele de genul cutare doctor versus cutare.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
29-11-2013, 10:02 PM
Da, ai pefecta dreptate! Ar trebui sa-si exprime parerile si cei care au avut o experienta reusita cu un anumit medic. Din pacate, numai cei care au un "of" intra pe forumuri, mai rar cei care si-au rezolvat problema cu bine. Intr-adevar, in acest fel se poate crea o imagine eronata asupra unui anumit medic. Dar, e greu sa te abtii sa nu comentezi cand ai senzatia ca ti s-a naruit toata viata. As vrea sa citesc aici si alte pareri in legatura cu dr. Siliste, dar nu prea a mai scris nimeni despre el. E cineva pe aici care a facut ablatie la Municipal? Si, mai ales, cineva la care operatia a reusit si a comunicat bine cu acest medic? Sunt singura care a facut ablatie in acest spital?
04-12-2013, 05:15 PM
Buna arm-med.am facut o postare ,,demanding'' cum ai zis tu mai acum o luna si ceva. Ti-am zis ca am facut o ablatie de FA acum 3 luni si am ramas cu o tahicardie atriala pe care nu am dovedit-o nici dupa 4 electrosocuri (nu sa o vindec,ci sa mai trag de timp pana pot face ceva dupa 3 luni)Mi-ai spus caci cateterele costa in jur de 4500 e., dar aici se mai adauga si ,,manopera'' si mai intra aprox. 2000e Daca tot este sa dau un ban, de ce sa nu ma duc afara? Chiar de mai pun ceva cred ca experienta mult mai mare a lor, poate imi cresc sansele de reusita. Stiu ca cunosti fenomenul, mi-ai dat niste medici din RO, si as vrea sa-mi oferi (daca se poate) variante pt. afara. Banuiesc ca e ceva putin cam neortodox, dar de mi-ai raspunde sa fi sigur ca pt. mine ar fi o parere importanta (stiind ca tu ai lucrat cam cu toti electrofiziologii din tara)
Mersi anticipat
04-12-2013, 05:39 PM
Inteleg ca tahicardia cu care ai ramas este din atriul stang si necesita ablatie cu sistem de mapping 3D.
In acest caz, intr-adevar, costa aprox 4500 e cateterele, dar "manopera" si auxiliarele nu cred sa te duca la 2000, dupa parerea mea. Preturile practicate de spitale nu sunt domeniul meu, dar mi se pare cam mult.
Dar chiar si daca ar fi asa, daca ai merge in afara nu doar ai "mai pune ceva", ci ai mai pune ceva mai zdravan, cred ca te-ar costa cel putin dublu.
Dar daca vrei sa incerci si esti hotarat sa mergi pe varianta asta eu te-as indruma catre dr. Csanadi Zoltan de la Debrecen.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)